9. metropolitná púť Božieho milosrdenstva v Krakowe

Na tohtoročnú púť Božieho milosrdenstva sme sa vybrali už v piatok 1. júna 2018. Po ceste do Krakowa sme sa zastavili v známych Wadoviciach, kde sme absolvovali prehliadku múzea rodného domu Jána Pavla II. i priľahlej baziliky, kde svätý pápež prijal sviatosť krstu. Niektorí si pochutili aj na typických „pápežských krémešoch“ z Wadovíc. Večer sme sa presunul do Lagievnik, kde sme sa ubytovali v penzióne Promieň.

V sobotu 2. júna 2018 sme sa zúčastnili 9. metropolitnej púte v neďalekom Sanktuáriu, za hojnej účasti veriacich z Prešovskej metropolie. V predvečer sme absolvovali prehliadku okolo kráľovského hradu Wawel i priľahlých pamiatok a zakončili sme to na vychýrenom stredovekom trhovisku Rynek glowny.

V nedeľu 3. júna 2018 sme v Sanktuáriu Božieho milosrdenstva slúžili svätú liturgiu a následne sa presunuli do známeho mariánskeho pútnického miesta Ludzmierz pri Nowom Targu. Nádherný veľký areál tvorí Bazilika minor zasvätená Matke Božej Kráľovnej Podhalia, krížová cesta a veľká ružencová záhrada s plastikami zobrazujúcimi postupne všetky tajomstvá ruženca. Skvostom je nadrozmerná socha modliaceho sa sv. Jána Pavla II. V čase nášho príchodu sa začínala Púť dobrovoľných hasičov z okolitého kraja, čo bolo pre náš tiež veľkým obohatením (videli sme množstvo alegorických vozov, sprievod hasičov, príchod motorkárov…) Po ceste k domovu sme sa ešte zastavili na neskorší obed v Goraľskom dvore v Haligovciach, kde sme si pochutili na špecialitách tamojšej kuchyne.

Bohu vďaka za spoločenstvo modlitby a za chvíle vzájomného zdieľania.

 

Fotogaléria