Detský farský karneval

Fašiangy sú spojené s dobrou náladou, spevom, hudbou, tancom a takisto aj s organizovaním karnevalov. Jeden z takýchto karnevalov, určený predovšetkým pre deti, sme sa po roku rozhodli zorganizovať aj my v našej farnosti.

V nedeľu (26.01. 2020) od 14.30 hod. začali do Penziónu Aston prichádzať rôzne rozprávkové postavičky, policajti, supermani, zvieratká, princezné a ďalšie iné zaujímavé postavy.

Animátori zo zboru sv. Terezky Ježiškovej, ktorí pripravili bohatý a pútavý program, tento karneval pripravili v duchu rozprávky s názvom Narnia.

Okrem krásnych masiek, ktoré zdobili nejednu detskú tvár, nám mohli deti naplno ukázať svoje tanečné kúsky, ale aj šikovnosť v rôznych súťažiach. Pre všetky deti bola pripravená sladká odmena.

Na konci akcie sa vyberali aj najkrajšie masky karnevalu.  Výber bol veľmi ťažký, ale nakoniec sa v každej kategórii našli víťazi. Ale vyhrali vlastne všetci!

Okrem súťaženia a zábavy má však tento farský karneval do seba aj niečo viac. Bolo to predovšetkým podujatie, ktoré spojilo malých, starších i tých ešte starších, združilo jednotlivých členov rodín a do istej miery aj utužilo aj vzťah farnosť – rodina.

Touto cestou sa chceme poďakovať našim animátorom za ich čas a ochotu pripraviť toto podujatie v rámci našej farnosti, všetkým z Penziónu Aston za ich ochotu a ústretovosť, ale aj všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k prípravám a realizácii tohto detského karnevalu.

Tešíme sa už na budúci rok.

Fotogaléria: https://grkathe.sk/fotogaleria/2020/detsky-farsky-karneval-3/