Detský farský karneval

S obdobím fašiangov sa už tradične spája dobrá nálada, spev, hudba, tanec a takisto aj karnevaly. Jeden z takýchto karnevalov, určený predovšetkým pre deti, sme sa rozhodli zorganizovať aj my v našej farnosti.

V nedeľu (17.02. 2019) sa od 14.30 hod. začali do sály Mestského kultúrneho strediska prichádzať rôzni bojovníci, policajti, supermani, zvieratká, princezné a ďalšie iné zaujímavé postavy.

O výbornú atmosféru v sále sa starali naši šikovní animátori zo zboru sv. Terezky Ježiškovej, ktorí pripravili bohatý a pútavý program. Okrem krásnych masiek, ktoré zdobili nejednu detskú tvár, nám mohli deti naplno ukázať svoje tanečné kúsky, čo si samozrejme aj patrične vychutnali naplno. Takisto sa mnohí zhostili aj rôznych súťaží, ktoré boli pripravené.

Pre všetky deti bola pripravená sladká odmena.

Na konci akcie sa vyberali aj najkrajšie masky karnevalu.  Výber bol veľmi ťažký, ale nakoniec sa v každej kategórii našli víťazi.

Okrem súťaženia a zábavy má však tento farský karneval do seba aj niečo viac. Bolo to predovšetkým podujatie, ktoré spojilo malých, väčších i tých najväčších, združilo jednotlivých členov rodín a do istej miery aj utužilo aj vzťah farnosť – rodina.

Touto cestou sa chceme poďakovať našim animátorom za ich čas a ochotu pripraviť toto podujatie v rámci našej farnosti, ale aj všetkým tým, ktorí akýmkoľvek spôsobom prispeli k prípravám a realizácii tohto detského karnevalu.

Tešíme sa už na budúci rok.

Fotky z karnevalu: https://grkathe.sk/fotogaleria/2019/detsky-farsky-karneval-2/